Založ si blog

Otvorený list pánovi Beblavému.

Vážení pán Beblavý! Som voličom strany Sieť a tiež jedným z tých, ktorí vás “krúžkovali”. Chcel by som sa vám pripomenúť, ako váš volič, aby ste nezabudli aj na moje záujmy a dovolím si tvrdiť, že sú to záujmy veľkej skupiny vašich voličov. Ak pokladáte za zradu na voličoch to, že vaša strana vstúpi do koalície so Smerom, tak vám chcem povedať, že ja sa týmto necítim vôbec zradený.

Viete prečo som vás volil? Skoro do poslednej chvíle som nebol rozhodnutý koho budem voliť. Prekukol som si síce programy najsilnejších strán, ale nenašiel som žiadne stresujúce rozdiely hlavne v ekonomickej oblasti, či v snahe zmeniť to čo je na Slovensku pokazené. Dokonca aj strana ĽSNS má program podobný viacerým “štandardným” stranám, ale tá určite nebola v zornom poli môjho výberu. Volil som teda podľa môjho dojmu z toho, ako sa tá ktorá strana doteraz prezentovala a ktorá by bola schopná a ochotná spolupráce s inými stranami. Len naivný alebo úplne nezaintersovaný pozorovateľ by veril, že to Smer opäť nevyhrá. Aj napriek veľkým rozdielom oproti posledným prieskumom a konečným výsledkom volieb sa dalo čakať, že do parlamentu príde Smer a spústa ďalších strán. Preto mi bolo jasné, že ak sa opozícia nevie 4 roky spojiť a vymyslieť niečo naozaj jednotné, tak lepšie tomu nebude ani po voľbách zvlášť ak sa jedná o delenie postov. Volil som teda stranu, ktorá aspoň neisto naznačovala, že by bola ochotná spolupracovať so Smerom a zároveň má vo svojom vedení mladých a schopných ľudí. Volil som Sieť. Mal som za to, že keď ste sa (všetci ako strana) nevyhranili voči Smeru, tak je tu možná spolupráca s tým, že bude šliapať Smeru na prsty a držať ich v šachu, tak ako teraz vy držíte v šachu možnosť vytvorenia koalície. Mal som tiež za to, že Slovensko a zvlášť pravicová opozícia, ktorá vyzýva na štandardy vo vládnutí podľa vzoru “vyspelých” európskych krajín bude mať konečne možnosť nájsť zhodu medzi pravým a ľavým spektrom politiky. Hoci toto delenie je niekedy dosť zavádzajúce, pretože delenie na pravicu a ľavicu dnes už nie je také jednoznačné. Bol som trocha sklamaný vašim volebným výsledkom a hneď po voľbách som naivne dúfal, že sa udeje slovenský zázrak a Smer a SaS si aspoň sadnú za jeden rokovací stôl. Nestalo sa tak a nenávistné osočovania a vyjadrenia (dokonca o vyhubení) pokračovali ďalej. Potešilo ma, keď z patovej situácie vyšlo, že by Sieť mohla byť presne tam kde som ju aj ja volil – teda pri dôležitých rozhodnutiach o našej budúcnosti. Našej – myslím celé Slovensko. Zdá sa však, že vy skôr uvažujete len o vašej osobnej budúcnosti. Váš “zásadový” postoj, ktorý som pred voľbami akosi nezaregistroval bude teraz rozhodujúcim pre NAŠU budúcnosť. Ja som od vás očakával politickú pragmatickosť a múdrosť pre uskutočnenie cieľov, ktoré máte v programe a nie detskú trucovitosť. Očakával som, že rozhodné vyhlásenia a ultimáta, ktorými teraz oplývate si necháte na dôležité rozhodnutia keď Smer nebude ochotný pristúpiť na korektné riešenia. Robíte presne to čo som od vás síce čakal, ale robíte to v nevhodnej chvíli…

Rozprávate stále o zrade na voličoch a ako som už písal – necítim sa zradený. Ja viem, že vás mnohí volili v domnení, že to bude bez Smeru a tí sa naozaj môžu cítiť zradení. Ale verte tomu, že takých ako ja dosť veľa a sme tiež vašimi voličmi. Politika je asi aj tom, že niekoho v dôležitom rozhodnutí zradíte. Ak však aj vašou zásluhou bude na Slovensku len o čosi lepšie ako teraz, tak môžte byť spokojní, že ste urobili niečo pre VŠETKÝCH vašich voličov.

Pozor na želania, mohli by sa splniť.

05.02.2016

V čase eskalácie ukrajinskej krízy, keď Krym prešiel pod správu Ruska a na východe Ukrajiny začínali prvé ozbrojené zrážky, prebehla v Slovenskom rozhlase diskusia o situácii na Ukrajine, viac »

Byť prezidentom všetkých občanov je ťažké

20.08.2015

Tak nám náš pán "JaDámDoPoriadkuZdravotníctvo" zase raz ukázal ako je to vodu kázať a víno piť. To sme sa napočúvali v predvolebnej kampani ako tu dá do poriadku to čo najviac trápi občanov viac »

Hanbím sa za našich politikov

10.03.2014

Niet dňa a hádam ani hodiny, aby sme nepočuli, nevideli v hocijakých správach o udalostiach na Ukrajine a na Kryme. Spolu s týmito udalosťami idú ruka v ruke aj reakcie všetkých možných i nemožných viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 27695x
Priemerná čítanosť článkov: 2130x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy